O blogu

Jmenuji se Michal.

Založil jsem tento blog, abych mohl informovat své blízké, kamarády a známé o mé cestě. To máte tak, cestování je poslední dobou v kurzu a jen co řeknete, že jdete na výlet, tak všichni chtějí hned všechno vědět. Oprášil jsem tedy tuto stránku, kterou jsem si založil pro úplně jiný účel a rozhodl se na ní sdílet zážitky z cest a vlastně cokoli, co se mi prožene hlavou.

Ostatně to byl i prvotní záměr webu. Zachycovat co člověka napadne a symbolicky to pouštět do světa ve snaze zachytit komentář, názor, podnítit diskuzi. Je tedy dost dobře možné, že tu toho bude víc než jen fotky, jak mi napršelo do spacáku a povídání o dech beroucích východech slunce.

Proč Sceptical dwarf?
Kdo mě zná tak ví, jakou zálibu nacházím ve skepticizmu. O tom bych se mohl na dlouho rozepsat, ale značně bych tím přesáhl formát těchto stránek. No a trpaslíci jsou prostě cool, tak proč ne?

Co dalšího vás může zajímat?
Zálibu v cestování mám od malička, ale až poslední roky ji začínám realizovat. Jsem vlastně zelenáč a upřímně, tento výlet je pro mě hodně velké sousto, byť každému zkušenému trekkerovi přijde přinejmenším úsměvné. Jinak když zrovna necestuji tak buď sedím za počítačem a nebo se starám o svých pár bonsají.

Fotografie na webu
Až na obrázek trpaslíka v tomto článku a jeden snímek z ISS (co bych za to dal moct si ho vyfotit sám!), jsou všechny další fotografie vlastní tvorby. Prosím berte v potaz, že jsem fotograf čistě amatérský a byť to někdy může vypadat, že se snažím, tak vězte, že snaha je to většinou dosti marná. Neděste se špatné kompozice, ostření, barvy, zkrátka si většinou jen tak něco cvaknu a občas se něco povede. Většinou se to ale spíš nepovede.

Jedna technická
Ačkoli se snažím nepsat jako hotentot, chyb tu je jako máku. Čeština nikdy nebyla má silná stránka a vzhledem k situacím, v jakých budu přispívat ode mě nečekejte, že si budu text nějak více kontrolovat. Buďte hlavou otevření a určitě přijdete na to, co se snažím sdělit. Jazyk je navíc věc fluidní, takže se nelekejte novotvarů a anglicismů.

Líbí se vám můj plán? Chcete pomoct?
Povedlo se mi nastřádat dost, abych celé léto s utaženým opaskem zvládl. Jestli mě i přesto chcete podpořit, budu rád. Ať už je to extra limonáda, jídlo v hospodě, které si budu moct dopřát navíc nebo noc v hostelu místo v lese, rozdíl to udělá.
č.ú.: 1579252016/3030

Kontakt
A rozhodně budu rád za jakoukoli zprávu z civilizace! Jen počítejte, že si dám načas s odpovědí.

Reklamy